Recension av Marshmallow Fluff

Jag fick chansen att recensera Marshmallow Fluff med jordgubbssmak i samarbete med Roliga Prylar. Det finns många sätt att använda denna smått fantastiskt goda fluff.

DSC_0392

Man kan som de ofta gör utomlands bre den direkt på sin smörgås, eller så kan man ha den som utsökt topping på cupcakes eller bara äta den direkt ur burken.

För mig som älskar Marshmallows i vanliga fall blev jag väldigt glad att få chansen att testa denna. Jag gjorde det enkelt för mig och slevade upp några skopor av det rosa fluffet och serverade det tillsammans med svenska jordgubbar. Jag säger bara Mums!

DSC_0394

Här finns ett till recept ni kan prova om ni vill:

2013-06-29_1731

 

2013-06-29_1731_001

 

Mitt betyg av det rosa fluffet: 4/5. Det som drar ner betyget är att fluffet är lite kladdigt att arbete med, men annars otroligt sött och gott.

 

 

Detta inlägg publicerades i Recension och märktes , , , . Bokmärk permalänken.

Lämna gärna en kommentar

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.